fbpx

Kepikõnd kui tõhusaim ja tervislikuim liikumisviis

Kepikõnd on suurepärane treening, mida saab teha igas vanuses ja iga ilmaga. Nüüd on võimalik ka Viimsis ühineda kepikõnnitreeningutega.

Miks siis kepikõnd on hea? See on ideaalne liikumisviis, kuna sobib absoluutselt kõikidele. On teaduslikult tõestatud, et parim stressimaandaja ja õnnehormooni tekitaja on liikumine värskes õhus. Kepikõnd kui aeroobne tegevus tugevdab ka märgatavalt südant ja seeläbi kogu meie immuunsüsteemi. Kepikõnnitreening on lisaks kõigele muule väga hea sotsiaalne tegevus, kuna selle harrastamise ajal on võimalik suhelda kaastreenijatega.

Kepikõnd on mõeldud:

  • sportlastele ja seda nii tipp-, harrastus- kui ka tervisesportlastele  – ei ole vahet, mis spordiala sa harrastad, kas oled jooksja, rattur, suusataja, ujuja või tegeled mõne pallimänguga. Kepikõnd on ideaalne aeroobne treening, mis koormab ka neid lihaseid, mis sportlase tavapärase treeningu raames kasutust ei leia;
  • kontoritöötajale – aitab lahti saada pingetest kaelas ja õlavöötmes;
  • kaalulangetajatele – parim liikumisviis, kuna on madala pulsiga tegevus, mis aitab lõhustada rasvu ega lõhu ülekaalu korral liigeseid;
  • lastele ja noortele – aitab parandada rühti ja tekitada liikumisharjumust;
  • eakamatele inimestele – parim viis enda vitaalsena hoidmiseks, ühtlasi annavad kõnnikepid tuge liikumisel libedamate ilmade korral.

Erilised vedrukepid

Lisaks tavapärasele kepikõnnile on see ala aastatega arenenud ja täiustunud BungyPumpi ehk vedrukeppide näol. BungyPump kõnnikeppidel on mitmeid eeliseid. Näiteks on sellel kuni 77% suurem kaloripõletus võrreldes tavakõnniga ning kõndides on aktiivses kasutuses 90% keha lihastest. Samamoodi nagu klassikaline kepikõnd sobivad BungyPumpi vedrukepid kõikidele spordiharrastajatele.

Mida silmas pidada?

Ei ole vahet, kas juba harrastad või plaanid alustada kepikõnniga, aga oleks hea vähemalt esimestel kordadel harrastada kepikõndi koos treeneriga. Kepikõnnil on oma tehnika ning kõndides tavakeppidega või BungyPumpi keppidega on tehnika veidi erinev.

Õige tehnika on oluline:

  • vältimaks liigeste ja sidemete vigastusi ning ülekoormust;
  • õppimaks neid käimisel lõdvestama;
  • liikumaks kiiremini edasi.

Olulisemad punktid on õige kehahoid, mida tihtipeale ise ei märka, kepi maha panek õigel kohal ning tõuge, käe sirutus ja lõdvestus.

Viimsis oma treenerid

Oktoobris toimus kepikõnnitreenerite koolitus, kus osales lausa neli viimsikat. Oleme uhked, et meil on nüüd oma koolitatud treenerid, kes on valmis juhendama sinu kõndimist.

Mis tõi meie tänased kepikõnnitreenerid ala juurde?

Toomas Kõiv on BungyPumpi kepikõnni edendaja. Ta on mees, kes varasemalt sõitis oma hobiks ringrada ja arvas, et kepikõnd on vanemate Soome prouade ala. Nüüd on ta oma arvamust kardinaalselt muutnud. „Kui soovid heas vormis olla ja elu täiel rinnal nautida, siis see on harrastus, mida me kõik peaksime nautima. Kogu keha treening ja seda kõndides ning mitte väga palju vaeva nähes annab elule nii palju positiivsust juurde, et ma poleks seda kunagi uskunud. Nüüd ma jagan rõõmuga seda teistele ja süstin kõikidele edasi positiivsust, mida see tegevus meile annab. Olen 40-aastaselt oma elu parimas vormis just tänu BungyPumpi kepikõnnile, mis pole just paha tulemus,“ räägib Toomas.

Viimsi Spordi eestvedaja Siiri Visnapuu veedab igapäevatöös palju aega arvuti ees ja peamise harrastusena tegeleb jalgrattaspordiga. „Mõlemad on tegevused, mis panevad nii-öelda lukku õlavöötme ja seetõttu kippusid vahel käed ära surema. Kepikõnd annab kätele ja õlavöötmele piisava koormuse ning aitab vabaneda pingetest nii õlas, kaelas kui ka seljas,“ leiab Siiri.

Artikkel on avaldatud Viimsi Teatajas >

Shopping Cart
Scroll to Top